Průmyslová řešení lithiových baterií včetně ESS

 
 
 
 
 
 

Výzkum a vývoj

Bateriové články
 
Bateriové moduly
 
Bateriové skříně
 
Hardware & Software
 
Komponenty pro elektromobilitu
 

Bateriové skříně

Bateriová skříň může na první pohled představovat triviální řešení, u kterého se řeší jen to, jak baterie uložit do finálního řešení (např. elektrobusu).

 

Opak je však pravdou.

 

Bateriová skříň musí být vyvinuta tak, aby podporovala maximální životnost,  výkonnost baterií a bezpečnost modulů a bateriových článků.

Jak toho dosahujeme?

 

V první řadě naše konstrukčně-vývojové oddělení vytváří jednotlivá řešení individuálně, na míru Vašemu projektu.

 

Tento proces se odvíjí v několika krocích:

  • na základě výběru vhodného typu bateriového článku (viz kapitola o vývoji a výzkumu v oblasti bateriových článků) jsou sestaveny moduly (baterie), které obsahují bateriové články, jejich elektrické propojení a řídící systém BMS.
    Kvalita a konstrukce sestavení modulů je klíčová pro dlouhověkost, výkonnost a stabilitu článků.
  • tyto moduly jsou následně zasazeny do bateriové skříně. Ta musí zajistit optimální prostředí. Proto obsahuje periferie pro chlazení a ohřev.
    Mimo to také integruje další elementy, nutné pro samostatný chod bateriové skříně: bateriové rozvody, stykače, pojistky apod.
  • finální konstrukce skříně musí vyhovovat náročným homologačním zkouškám, plynoucím z legislativy ČR a EU - např. v případě trakčních baterií pro silniční dopravu navrhujeme bateriové skříně v souladu s náročnou normou EHK 100.02.

 

Pro zvýšení Vaší profitability v případě, kdy je bateriová skříň součástí komplexnějšího výrobního procesu, naše konstrukčně-vývojové oddělení navrhne skříň tak, aby byla co nejvíce kompatibilní s dalšími díly výrobku - tím snížíme Vaše výrobní náklady.

 
 
 
« Bateriové moduly Hardware & Software »