Energetická úložiště
EVC Group, s.r.o.
Průmyslová řešení lithiových baterií
EVC Group, s.r.o.
Baterie pro elektromobilitu
EVC Group, s.r.o.
Previous slide
Next slide

Bateriové skříně

Bateriová skříň může na první pohled představovat triviální řešení, u kterého se řeší jen to, jak baterie uložit do finálního řešení (např. elektrobusu).

Opak je však pravdou.

Bateriová skříň musí být vyvinuta tak, aby podporovala maximální životnost,  výkonnost baterií a bezpečnost modulů a bateriových článků.

Jak toho dosahujeme?

V první řadě naše konstrukčně-vývojové oddělení vytváří jednotlivá řešení individuálně, na míru Vašemu projektu.

Tento proces se odvíjí v několika krocích:

  • na základě výběru vhodného typu bateriového článku (viz kapitola o vývoji a výzkumu v oblasti bateriových článků) jsou sestaveny moduly (baterie), které obsahují bateriové články, jejich elektrické propojení a řídící systém BMS.
    Kvalita a konstrukce sestavení modulů je klíčová pro dlouhověkost, výkonnost a stabilitu článků.
  • tyto moduly jsou následně zasazeny do bateriové skříně. Ta musí zajistit optimální prostředí. Proto obsahuje periferie pro chlazení a ohřev.
    Mimo to také integruje další elementy, nutné pro samostatný chod bateriové skříně: bateriové rozvody, stykače, pojistky apod.
  • finální konstrukce skříně musí vyhovovat náročným homologačním zkouškám, plynoucím z legislativy ČR a EU – např. v případě trakčních baterií pro silniční dopravu navrhujeme bateriové skříně v souladu s náročnou normou EHK 100.02.

Pro zvýšení Vaší profitability v případě, kdy je bateriová skříň součástí komplexnějšího výrobního procesu, naše konstrukčně-vývojové oddělení navrhne skříň tak, aby byla co nejvíce kompatibilní s dalšími díly výrobku – tím snížíme Vaše výrobní náklady.

Přihlášení