O nás

Společnost EVC Group s.r.o. je specialistou na zakázkovou výrobu elektrických pohonů vozidel včetně infrastruktury na klíč, výrobu pohonů pro standardní i speciální dopravní prostředky (lodě, letadla, jiné) a poskytování výzkumných a vývojových kapacit. V kategorii lehkých dodávek do 3,5 tuny pak EVC nabízí vlastní elektromobily v karoseriích všech významných evropských automobilek.

Jednou z našich předností je pružnost, díky níž dokážeme v krátkém čase připravit individuální řešení pro každou aplikaci. A to i díky tomu, že našimi zaměstnanci jsou erudovaní nadšenci v oboru elektroniky a mobility. Výsledkem vnitřního několikaletého vývoje jsou výrobky EVC sestavovány z vlastních komponent, anebo jsou integrovány z dílů vybraných dodavatelů na základě našich osvědčených zkušeností.

V oblasti battery engineeringu se EVC díky vývoji vlastního systému řízení baterií (Battery Management System, BMS) a hloubkového testování lithiových článků všech světových výrobců řadí mezi evropskou špičku. 

Historie

Původní výrobní portfolio EVC stálo na nabídce přestaveb osobních elektromobilů, vycházejících z podvozkových platforem vozidel značky ŠKODA AUTO (modely Fabia I, Roomster, Superb). Pro zákazníky hledající ryze pracovní vozidla tuto nabídku doplňovala užitková vozidla značky ALKE. Jednostopá vozidla byla zastoupena dvěma modely čínských skútrů EVT.

Od roku 2011 byla výroba osobních elektrovozidel v EVC postupně utlumena a hlavní úsilí bylo věnováno výzkumu a vývoji subdodávek bateriových sestav na klíč pro hromadné dopravní prostředky. V současnosti tvoří vývoj a dodávky pohonů a energetických úložišť pro elektromobilitu většinu obratu firmy.

Přestavby jednotlivých vozidel z důvodů časové náročnosti a plošného zpřísnění homologačního rámce (a ruku v ruce s tím i výrazné navýšení nákladů za tyto zkoušky) již EVC nerealizuje. Výjimku tvoří série 10 a více vozidel, u nichž lze vývojové a homologační náklady rozpustit.    

Vize

Cílem společnosti EVC GROUP s.r.o. je soustředit se nadále na zakázkovou výrobu pohonů a energetických úložišť pro mobilní i nemobilní aplikace jako řešení na klíč. Bateriová úložiště vidíme jako klíčový výrobek tzv. čtvrté průmyslové revoluce, v níž budou požadavky na plnou automatizaci výroby doplňovat přísné normy na ekologické a obnovitelné zajištění energie.